Tem 242014
 
1-yilda-neler-indirdik

Teknolojinin dalları arttıkça kullanıcıların ihtiyaçları da bir o kadar artıyor ve kullanıcılar gerek yeni programları, gerekse eski programları hem kullanım açısından hem de merak açısından  indirip ya kullanıyorlar ya da test ediyorlar.

Türkiye’de toplam indirme sayısında 700 milyon gibi büyük bir indirme rakamına ulaşan Tamİndir de, son 1 yıldaki indirme verilerini kullanıcılarıyla paylaştı. 

Bu verilere göre hem masaüstü programların hem de tüm programların en çok  indirileni 2.2M ile, tüm internet tarayıcılarını geride bırakan Google Chrome oldu.

Mobil cihazlara baktığımızda ise günümüzde SMS’i ortadan kaldırmaya başlayan Whatsapp, en çok indirilen mobil kategorisinde zirvede yer alıyor.

En çok dikkatimi çeken ise son 1 yılda mobil kategorisinde en çok indirilenlerde yer alan Google Play. Android cihazların tümünde kendiliğinden yüklü olan Google Play‘in, buna rağmen Türk kullanıcıları tarafından bu kadar indirilmesi maalesef  Türk kullanıcılarının android ile imtihanı adlı yeni bir konu ortaya çıkarıyor.

İndirmeleri şehirlere göre ele aldığımızda ise bilişim sektöründe olduğu gibi İstanbul bu konuda da 40M gibi bir indirme ile açık ara önde gidiyor. İstanbul’u 18M ile Ankara izlerken, İzmir ise 12M indirme ile 3.sırada yer alıyor.

Son 1 yılda Tamİndir üzerinden kullanıcıların en çok indirdikleri program ve uygulamaların  infografik değerleri:

tamindir-Anıl GUNDOGAN

 

Be Sociable, Share!

Sorry, the comment form is closed at this time.