Nis 112016
 

izmir-bilisim-zirvesi-16-4Yoğun telaştan ve yaşanan yorgunluklardan fırsat bulup İzmir Bilişim Zirvesi 16‘ya dair yazmak istedim. Çünkü ekipçe çok emek harcadık ve bu emeğin karşılığını 570 üzeri katılımcı ile aldık.

Sabah erken saatlerde Aldenard olarak, organizasyon ekibi ile Sabancı Kültür Sarayı’ndaydık. Son hazırlıkları tamamlayarak katılımcıları içeri almaya başladık. Tabi katılımcıları içeri almadan önce kayıt masasında görevli arkadaşlarımız gerekli kontrolleri sağlayıp, katılımcıların yaka kartlarını veriyordu.
Ama burada adeta beklediğimizin de fazlası bir durum ile karşılaştık; katılımcılar kapıda kuyruk oluşturmuştu.
Bu durum etkinliğin imajı açısından oldukça iyi olsa da bizi fazlasıyla yorduğunu kabul etmemiz gerek.
Oluşan kuyruğun yarattığı güzelliğin yanında sebep olduğu aksilikler de oldu elbet; yığılma-bekleme vb gibi.
Bizler de bununla ilgili gerekli önlemlerimizi elbette aldık, böylece diğer zirvelerde daha hazırlıklı bir halde olmuş olacağız.

Gelelim zirveye; açılış konuşmasını Ben – Anıl GÜNDOĞAN gerçekleştirdim ve açılış konuşması olduğu için biraz Aldenard reklamı yaptım gibi 😀 (bundan sonraki seminerlerde uzmanlık alanlarım ve startup deneyimlerimden bahsetmeyi daha çok istiyorum) sonrasında ise DEPARK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat ÖZGÖREN Hocamız sahneye çıktı ve İzmir’in değerli tarihinden, bu tarihten gelen inovatif yapısından, DEPARK’ın İzmir’de inovasyon-girişimcilik alanında yaptıklarından bahsetti, bilgiler aktardı.
Sonrasında ise akış etkinlik programındaki gibi devam etti ve bu akıştaki en ilgi çekici sunumlar arttırılmış-sanal gerçeklik, siber güvenlik ve nesnelerin interneti sunumları olarak dikkat çekti.

Fuaye alanında ise 3 boyutlu tarama-3 boyutlu yazıcı ve sanal gerçeklik standları yine katılımcıların ilgi odağı olurken, sanal gerçeklik gözlükleri ile hem Nara Teknoloji standı hem de Aldenard standı oldukça farklı görüntülere tanıklık etti :) 3 boyutlu yazıcı firması Raft‘ın zirvede bir 3D işlemi yapması ise katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Ben ise zirvede sunumlar esnasında çok bulunamadım, malum bu tür etkinlikler aynı zamanda network etkinlikleri olunca, genç arkadaşlar ile iletişimdeydim sürekli. Sağolsunlar bizleri sevmişler; sürekli Aldenard, yaptıklarımız ve staj ile ilgili sorular geldi. Bu konuda özellikle Büşra ile fazlasıyla efor sarfettik ve standımızdaki kartvizitleri tükettik 😀

Etkinlik bitiminde tüm ekip ile birlikte sahneye çıkarak katılımcılarımıza teşekkür ettik ve şehir dışından gelen 200 katılımcıya iyi yolculuklar diledik :)

Son olarak; başta kendi ekibim Aldenard’a (Mustafa-Abdullah-Büşra) olmak üzere, tüm organizasyon ekibimize tek tek teşekkür ediyorum. Dilerim ki aynı ekiple birçok farklı işte tekrar beraber oluruz :)

Sevgiler…

 

 

Be Sociable, Share!

Sorry, the comment form is closed at this time.