Eyl 302014
 

freelanceBilişim sektöründe çalışma yöntemi olarak mutlaka hepimiz “Freelance” çalışma yönteminin bir parçası olmuşuzdur. Bu çalışmalar esnasında birçok sıkıntı ve zorluk yaşamış olmamız da bu çalışma yönteminin olağan durumlarından.

Peki nedir bu sıkıntı ve zorluklar? Elbette müşteriler :) tabiiki müşteriler diyerek direkt ön yargılı yaklaşmak doğru olmaz ve her müşteri eşittir sorun demek de doğru kabul edilemez.

Freelance işlerdeki verdiğiniz hizmetler ve müşterileriniz ile olan ilişkileriniz sizin kurumsallaşmaya giden yolda yolunuzu belirler.
Bu yüzden müşterileriniz ile kuracağınız ilişkiler çok önemli olmakla birlikte, sorun yaşayıp yaşamamak da sizin elinizde olacaktır.

Gerek freelance olarak gerek de sektör içinde bulunduğum çalışmalarımdaki tecrübelerime dayanarak, daha az sorun yaşayabilmeniz ve daha profesyonel olabilmeniz için müşteri ilişkilerine dair sizlerle paylaşımda bulunmak istedim. Devamını Oku »

Nis 182013
 

Beni facebook & twitter’dan takip edenler bilirler; uzun zamandır Bilişim Kulübümüzle ve etkinliğimizle meşguldüm..Bu meşguliyetde birlikte çalıştığım Onur arkadaşıma da ayrıca bir teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum.Ve sadete geçiyorum;
IMG_0593 Devamını Oku »

Oca 232013
 

bilisim

Bu yazımda bilişim dünyasını ve içinde bulunan insanları yani bizleri ele almak istedim..

Öncelikle bilişim nedir onu açıklamak istiyorum; bilgi ve teknolojinin koordineli olarak kullanıldığı herşey bilişimdir….Bilgisayar teknolojisi, internet teknolojisi ve de bunların alt dalları bilişimin yapıtaşlarıdır. Bunları hayatının alanında araştıran,öğrenen ve uygulayan kişilere de bilişimci denilebilir..
Fakat yazılımcı,webmaster ve de coder gibi ünvanlar bilişimcilikle karıştırılmaktadır.Peki Nedir bunların farkı?? Devamını Oku »