Mar 202016
 

IMG_9078Neredeyse 1 yıl olmuş blog yazmayalı, en son İzmir Bilişim Zirvesi’15 demişim ve kalmışım. Oysa o tarihten itibaren neler neler değişti hayatımda. Ne yollar katettim, ne tecrübeler kazandım. Evet tam 1 yıl içinde oldu bunlar. Tabii ki hepsini uzun uzun anlatamayacağım görünen o. Zaten her seferinde hadi şu blogumu canlandırayım deyip her seferinde yazı sayfasını kapatırken buldum kendimi. Oysa yarım yamalak Türkçeleriyle kendilerini yılların bloggerı olarak gösterenler piyasaya çıktıkça hep daha da yazasım geldi. Ama işler, koşuşturmacalar derken kaldı.

Neyse gelelim en son yazdığım blog konusu olan İzmir Bilişim Zirvesi’15 maceramıza; zirveden önce bir başka zirvede Bartın’daydım;  II.Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi’nde (Şu anki ekip arkadaşlarım Büşra ve Mustafa ile). Neyse döndük İzmir’e, ama fazlasıyla hasta durumdayım ses yok elde sıcak çaylar falan derken bir şekilde açıldı sesim. Çıktım konuşmamı yaptım, işte İzmir’i hakettiği noktaya getirmek istiyoruz vb bunları anlattım ve o zaman daha firma değiliz, sadece Aldenard Bilişim Hizmetleri‘nin isim hakkı bende.
Bu konuya girdim, çünkü; benim ve Aldenard için büyük tecrübe ve dönüm noktası oldu. Okuyan arkadaşlara da birçok şey katacağına inandığım için girdim konuya. Çünkü ben zirve günü sahnede DEPARK Yönetim Kurulu Başkanı Murat ÖZGÖREN‘e ayrı bir teşekkür ettim ve şunu dedim: “bu hayatta akademisyenleri sevmem, çünkü sektörü takip etmezler, kendilerini geliştirmezler. Ama Murat Hoca beni kendisine hayran bırakan bir akademisyen ve vizyoner birisi. O yüzden kendisine bu yapısından dolayı teşekkür ediyorum”. Murat Hocamız da sağolsun kendi konuşması bittikten sonra benim elimi sıktı, tebrik etti ve o gün Aldenard için, Murat Hocamız ile aramızda ikinci kez konusu açılan DEPARK firması olma şansı geldi çattı.anil-gundogan-2015

Şimdi ise kısa kısa geçiyorum;
İzmir Bilişim Zirvesi’nden önce DEPARK ve Murat ÖZGÖREN Hocamız ile Webportaj olarak röportaj gerçekleştirmiştim. Webportaj bizim İzmir için çok ama çok önemli bir girişimimiz, özellikle İzmir için “Bilişim & Girişimin Medya Hali” olarak nitelendirdiğimiz bir girişim, bir proje. Bu röportaj sayesinde DEPARK ve Murat Hocamız ile ilk tanışmamız olmuştu. Ondan sonraki karşılaşmamız ise İBZ15’te olmuş ve Aldenard’ın DEPARK macerasının kapısını aralamıştı.

Aldenard’a dair birçok tecrübe edindim ve farklı farklı kişilerle çalıştım. Ama bazen vizyon uyuşmazlıkları, mentalite yapıları derken en sonunda şu an birlikte olduğum ekip arkadaşlarım Büşra (mevcut kadronun benden sonraki en eskisi ve Aldenard’ın beyninin en önemli kısmı), Abdullah (üniversiteden sağlam arkadaşım,yazılım şefimiz, her şeyimiz.) ve Mustafa (üniversiteden sağlam arkadaşım, proje yöneticimiz,  koşuşturmacalardaki ve idari işlerdeki yol arkadaşım) ile; 18 Haziran’da ön kuluçka olarak girmiş olduğumuz DEPARK Teknopark’ın VIP kuluçka merkezinde (ve bu kuluçkanın ilk markası Aldenard), 3 Ağustos’ta resmi firma olarak, Bilişim & Girişim maceramıza ayrı bir boyut kazandırmış olduk.aldenard-ekip

Şu anda en büyük hayalim olan Aldenard ile DEPARK‘ta 9.ayımızdayız ve bu 9 ay içinde birçok Web projesi geliştirdik, Web sitesi tasarladık-yazdık, kurumsal sosyal medya hizmetleri verdik. En önemlisi yapmış olduğumuz çalışmalar ile DEPARK’ın kurumsal sosyal medya danışmanlığını yapmaya başladık. Çok farklı müşteriler gördük, dilimiz yandı, tecrübelerimiz arttı.
22-26 Temmuz 2015 tarihlerinde 50 kişi ile 5 günlük harika bir Bilişim Kampı, 5 Aralık’ta (2015) İzmir’in alanındaki ilk zirvesi olan İzmir Girişim Zirvesi‘ni gerçekleştirdik. Şimdi ise domainsel isim hakkı geçen yıl da bende olan, ilkini pek zirveden saymasak da, ikincisinin muhteşem olacağına inandığımız İzmir Bilişim Zirvesi‘ni 2 Nisan‘da gerçekleştireceğiz.

İşin özüne gelirsek, İzmir için (ego olarak görmeyin lütfen) önemli bir marka olduğumuzu düşünüyorum. Hem bir Bilişim Markası hem de bir Girişim Markasıyız. Bilişim Girişimciliğinin İzmir için en önemli örneklerinin başında geldiğimiz ise yaptığımız işler ile açıkça ortada. Bilişim yönümüz -İzmir Bilişiminin Genç Yüzü Aldenard- ile kendi projelerimiz de dahil olmak üzere Web tabanlı tasarım-yazılım hizmetleri, sosyal medya hizmetleri verirken, girişimcilik (bilişim girişimciliği) yönümüzde ise Webportaj gibi önemli bir girişim ile sektörde yer alıyoruz ve gelenekselleşecek olan İzmir Girişim Zirves’ni, artık gelenekselleşen İzmir Bilişim Zirvesi‘ni ve yine gelenekselleşecek olan Ege Bilişim Kampı‘nı düzenliyoruz.

izmir-bilisim-zirvesi

Ve Google’da “izmir bilişim” olarak aratıldığında ilk 5’te Aldenard markamız ve İzmir Bilişim Zirvesi ile yer alarak, bizi motive eden bu ve bunun gibi neticeler ile Bilişim-Girişim Maceramıza yani Hayat Maceramıza devam ediyoruz.

Mümkün mertebe kısa ve önemli şekilde yazmaya çalıştım. 8 aydır Webportaj’da yazıyor olsam da uzun zaman sonra ilk defa kendi bloguma yazmanın zorluklarını yaşamış olabilirim. Umarım keyif alarak okumuşsunuzdur. Bundan sonra yaşadığım tecrübeleri, bilgilerimi, niteliklerimi ve dinleyici-konuşmacı olarak katıldığım seminerleri blogumda paylaşıyor olacağım.

Sevgiler…

 

Be Sociable, Share!

Sorry, the comment form is closed at this time.